ZDROWIE URODA RODZINA

Pomniejszanie piersi

Pomniejszanie Piersi - Redukcja


Kobiety, które zostały obdarzone przez naturę bardzo dużym biustem mogą mieć różnego rodzaju problemy związane z nadmiernym obciążeniem. Najczęściej są to: stałe bóle karku i grzbietu, uporczywe zmiany skórne, odparzeniowe pod piersiami a nawet zniekształcenia kręgosłupa. Ramiączka biustonosza mogą powodować wgniecenia w miejscu stałego ucisku w okolicy naramiennej.

U tych kobiet wykonuje się operacje zmniejszające piersi, które polegają na usunięciu części gruczołu piersiowego wraz ze skórą i tkanką podskórną aby uzyskać efekt mniejszych, lżejszych i kształtnych piersi, proporcjonalnych do reszty ciała. Zmniejszeniu podlega także otoczka wokół brodawki.

Operacje przeprowadza się więc zazwyczaj raczej ze wskazań funkcjonalnych niż kosmetycznych u kobiet dojrzałych, które są w pełni świadome i mają realistyczne oczekiwania co do wyniku.

Dokonana jest resekcja tkanki gruczołu i usunięty powstały nadmiar skóry. Wskazaniem do zabiegu może być również istniejąca asymetria piersi. Procedura przeprowadzona jest w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pobyt w klinice do następnego dnia. Rana usunięte zostają dreny i pacjent udaje się do domu.

Po 7 dniach zostają zdjęte szwy. Po operacji wskazane noszenie stanika celem unieruchomienia, do czasu pełnego wygojenia.

Wymagania:

- badania: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia krwi, OB., glikemia,
jonogram, EKG, RTG klatki piersiowej,
- do zabiegu 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia)
- ogólny stan zdrowia dobry.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 7
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...