ZDROWIE URODA RODZINA

Syntetyczny kwas hialuronowy do wypełniania

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, którego ilość w miarę starzenia sukcesywnie się zmniejsza. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek i jędrność skóry.

Syntetyczny kwas hialuronowy wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek, przywracania wielkości i napięcia ustom, wypełniania bruzd nosowo-wargowych.

ego zastosowanie nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Podawany jest przy pomocy injekcji w uprzednio znieczuloną przy pomocy kremu Emla okolicę. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Okres utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na następny zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy, natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

Przed wykonaniem wypełnień przy pomocy kwasu hialuronowego lekarz ma obowiązek przeprowadzić wywiad ustalający oczekiwania pacjenta oraz uwzględniający przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Pacjent powinien być poinformowany przez lekarza o możliwości wystąpienia zaczerwienienia, obrzęku, bólu w miejscu wstrzyknięcia materiału (objawy te znikają w przeciągu 72 godzin) i o ewentualnych działaniach niepożądanych i postępowaniu po zabiegu.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 2
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...