ZDROWIE URODA RODZINA

Porady odnośnie podkładu

Makijaż istnieje od wieków... W starożytności kobiety dla zatuszowania niedoskonałości cery wcierały nawet w twarz ołowiany pył. Wreszcie w latach trzydziestych powstał prototyp dzisiejszego podkładu. Puder o konsystencji kremu szybko stał się podstawowym kosmetykiem prawie każdej kobiety. Jego innowacje na przełomie wieków, sprawiły, że dziś spełnia funkcje drugiej skóry, a opowieści o tym, że podkłady zatykają pory, duszą twarz - są już bajką.

Podkłady są kosmetykami bazowymi dla wszystkich innych stosowanych w makijażu preparatów kolorowych. Oprócz kolorowych pigmentów zawierają specjalne barwniki reagujące na światło, lotne cząsteczki silikonu, które umożliwiają równomierne rozprowadzenie kosmetyki oraz cenne składniki pielęgnacyjne, które uzupełniają i wspomagają działanie kremów. Podkłady chronią skórę przed ultrafioletem, mrozem, zanieczyszczeniami powietrza, zawierają filtry przeciwsłoneczne i substancje wychwytujące wolne rodniki.

Dobór podkładu zależy przede wszystkim od Twojej portfelowej kondycji, potem od rodzaju cery (spójrz Pielęgnacja twarzy) i wreszcie koloru i tonacji cery.

Jakość i barwę podkładu możesz dokładnie ocenić dopiero po nałożeniu na twarz. Najlepiej wziąść tester i w domu przy świetle dziennym nanieść kroplę podkładu na granicę kości żuchwy i szyi, niedaleko ucha. Nie przesadzaj z ilością, bo gruba warstwa fałszuje wynik. Bardzo starannie go rozetrzyj. Podkład idealny dla Ciebie nie powinien być w ogóle widoczny. Kolor podkładu musi być jak barwa skóry.

Wśród podkładów obecnych na naszym rynku dominują 2 tonacje kolorystyczne: ciepła i zimna, które odpowiadają ciepłym i chłodnym typom urody (patrzy Typ urody). Barwniki dominujące w podkładach o tonacji ciepłej to żółć, brzoskwinia, ciepły beż i brąz, a w tonacji chłodnej - róż, szarość, chłodny beż i piaskowy beż.

Na rynku kosmetycznym mamy dzisiaj do wyboru olbrzymią ilość produktów, o różnej konsystencji i właściwościach tak więc, możemy wybierać z szerokiej gamy kosmetyków.

z posród, kremów na dzień z pudrem, płynnych podkładów, podkładów w kremie a także podkładów kompaktowych. Wszystko zależy od preferencji i oczekiwań. Odpowiednio dobrany podkład jest niewidoczny, a cera aksamitna i pozbawiona przebarwień.

Podkład należy dobierać w zależności od rodzaju cery. Kolor, powinien być najwyżej o pół tonu jaśniejszy lub ciemniejszy niż skóra. Równie istotne jest staranne rozprowadzenie preparatu.

Opinia, że podkład szkodzi skórze, ponieważ zatyka pory i utrudnia twarzy oddychanie, jest nieuzasadniona!.

Podkład nie tylko upiększa, ale i odżywia, nawilża, chroni ją przed kurzem, brudem, słońcem, pokrywa nierówności cery, zarówno jeśli chodzi o kolor jak i o powierzchnię jest dobrze tolerowany.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 2
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...