ZDROWIE URODA RODZINA

Makijaż pod okulary

Jeśli pięknie podkreślisz powieki cieniem i starannie wytuszujesz rzęsy, dodasz spojrzeniu wyrazistości i tajemniczości. Ale makijaż pod okulary wymaga specjalnej techniki. Oczy krótkowidza, ukryte za minusowymi szkłami, zwłaszcza gdy są nietknięte makijażem, mogą wydawać się mniejsze niż są w rzeczywistości.Natomiast soczewki plusowe odwrotnie - powiększają oczy, ale też uwidaczniają drobne zmarszczki i cienie, co sprawia, że spojrzenie dalekowidza wydaje się smutne. Na szczęście właściwy makijaż potrafi zdziałać cuda.

Zanim jednak umalujesz oczy, zatuszuj jasnym korektorem defekty skóry na dolnej powiece - zwłaszcza jeśli masz tendencje do sinych podkówek. Odrobinę kosmetyku nanieś również w wewnętrznych kącikach oczu i na nosie, gdzie odciskają się oprawki.

Czas na makijaż:

Wyraziste kolory dla krótkowidza
Postaraj się optycznie powiększyć oczy dzięki wyrazistemu makijażowi i mocnym kolorom cieni. Najlepiej używaj 2 kolorów (jasnego i ciemniejszego) lub 2 odcieni tej samej barwy.

Jasny rozprowadź na górnej powiece aż do linii brwi oraz w wewnętrznym kąciku oka. Ciemniejszym pociągnij ukośną smużkę na górnej powiece, zaczynając od 3/4 jej długości ku zewnętrznemu kącikowi. Nie rysuj kreski na dolnej powiece. Możesz za to narysować ją na górnej - tuż przy rzęsach, od połowy oka aż do zewnętrznego kącika. Powinna być niezwykle subtelna, najlepiej zrobić ją cieniem i puszkiem, delikatnie ją rozcierając. Kremowym eyelinerem namaluj linię wzdłuż wewnętrznej krawędzi dolnej powieki. To optycznie otwiera oko i dodaje spojrzeniu świeżości. Rzęsy wytuszuj dwukrotnie, dzięki temu oczy będą bardziej wyraziste.

Pastelowe barwy dla dalekowidza.
Twoje zadanie to optycznie zmniejszyć oczy i zatuszować niedoskonałości skóry wokół nich. Najłatwiej to osiągnąć dzięki jasnym pastelowym barwom, możesz też użyć dwóch tonacji tego samego koloru. Jasnym pokryj górną powiekę aż do jej załamania, a ciemnym podkreśl zewnętrzny kącik oka, ale tylko go muśnij. Narysuj kredką linię na górnej powiece tuż przy rzęsach. Możesz też podkreślić eyelinerem dolną powiekę, a nawet połączyć obie kreski w zewnętrznym kąciku oka. Wybierz cienie matowe, zrezygnuj z opalizujących i perłowych, które uwypuklają powieki. Rzęsy wytuszuj starannie czarną lub brązową mascarą, bo posklejane włoski będą bardzo widoczne.

Jeśli czasem nosisz soczewki kontaktowe Oczy maluj po założeniu szkieł, najlepiej cieniami w żelu lub kremie - kosmetyki o takiej konsystencji nie osypują się i nie podrażniają oczu. Używaj też tuszu hipoalergicznego.

3 rady specjalne
1.Kolory cieni nie powinny tworzyć dużego kontrastu z barwą oprawek.
2.Warto zharmonizować barwę cieni z tęczówką.
I tak do piwnych oczu pasują odcienie oliwki i brązu, do błękitnych - zielenie, do zielonych - turkusy, morskie zielenie i bardzo teraz modne róże.
3.Pamiętaj o regulacji brwi. Krzaczaste, o nieuporządkowanym łuku, popsują najbardziej wypracowany makijaż.

Dopasuj oprawki do swojej twarzy Okulary doskonale podkreślą twoją urodę, jeśli ich kształt idealnie zgra się z owalem swojej buzi.

Co więcej - mogą one nieco go poprawić. A w dodatku są supermodne! Okrągła nieco się wysmukli i nabierze ostrości w oprawkach "kocich" - lekko wydłużonych i o nieco uniesionych bokach. Prostokątna zyska w zaokrąglonych i wąskich prostokątach.

Ta geometryczna gra odwraca uwagę od jej kanciastego kształtu. Trójkątna nabierze ładniejszych proporcji w cieniutkich drucianych oprawkach w kształcie elipsy. Owalna będzie dobrze wyglądać w każdych oprawkach. Możesz pozwolić sobie nawet na ekstrawagancję. Sześciokątna zyska w oprawkach o kształcie trapezu, bo złagodzą one mocny zarys dolnej szczęki. Gruszkowata wypięknieje w oprawkach z mocnym górnym brzegiem, który optycznie poszerzy czoło.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 3
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...