ZDROWIE URODA RODZINA

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha inaczej zwana abdominoplastyką jest skierowana dla wielu osób które są niezadowolone z wyglądu swojego brzucha. O ile czasami może być to spowodowane po prostu nadwagą, o tyle w większości takich wypadków utrzymywanie diety i ćwiczenia nie zapewnią oczekiwanej poprawy. Szczególnie dotyczy to kobiet, które po przejściu ciąży zauważyły rozluźnienie się powłok brzusznych i często powstanie nieestetycznych rozstępów skórnych. Do tej grupy należą także kobiety i mężczyźni którzy z wiekiem doznali rozluźnienia powłok brzusznych, często spowodowanym dużymi wahaniami wagi. Zabieg plastyki brzucha, zwany popularnie "tummy tuck" może nie tylko przywrócić napięcie głębokich powłok brzucha ale również usunąć zwiotczałą, pokrytą rostępami skórę brzucha.

Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej w środkowej i dolnej części powłok brzucha a także na wzmocnieniu mięśni ściany brzucha.
Można w ten sposób osiągnąć efekt spłaszczenia brzucha a także prawidłowego napięcia powłok brzucha.
Najczęściej wykonuje się korekcję powłok brzusznych u kobiet po przebytych ciążach, u których mięśnie brzucha uległy rozciągnięciu, a skóra utraciła zdolność obkurczania się.

Utrata elastyczności skóry u starszych osób, wcześniej otyłych, następnie z utratą wagi, także jest częstym powodem podejmowania decyzji operacji.

Zabieg operacyjny wykonywany u osób z nadmiarem skóry w okolicy brzucha spotykanej przy otyłości lub po przebytej ciąży.

Procedura przeprowadzona jest w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pobyt w klinice do kilku dni w zależności od ogólnego stanu pacjenta. Zdjęcie szwów po 14 dniach.

Wymagania:

- badania: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia krwi, OB., glikemia,
jonogram, EKG, RTG klatki piersiowej,
- do zabiegu 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia)
- ogólny stan zdrowia dobry.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 6
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...