ZDROWIE URODA RODZINA

Powiększanie piersi

jest ogołnie wiadomo że medycyna w dzisiejszych czasach pozwala na modyfikacje wielkości kobiecego biustu i dostosowania go do marzeń i wyobrażeń prawie każdej kobiety. Grupę kobiet zainteresowanych powiększaniem piersi stanowią nie tylko te, które chcą uatrakcyjnić i powiększyć stosunkowo mały biust ale również te, które straciły kształt lub wielkość biustu z biegiem lat albo w wyniku zmian poporodowych. Oddzielną grupę stanowią te dziewczęta, które urodziły się z dużą rożnicą wielkości piersi i poprzez powiększanie biustu chciałyby doprowadzić do symetrycznej wielkości i kształtu obu piersi.

Celem operacji jest uzyskanie efektu powiększenia piersi przy jednoczesnej poprawie ich napięcia. Jedynym sposobem jest wszczepienie implantów piersiowych.

Implanty umieszcza się pod gruczołem piersiowym (częściej u Pań w wieku dojrzałym) lub pod mięśniem (częściej u młodych kobiet, które jeszcze nie rodziły).
Umiejscowienie implantu pod mięśniem pozwala na prawidłową funkcję gruczołu piersiowego w czasie ciąży i karmienia.

Można wybrać implanty wypełnione silikonem lub solą fizjologiczną. Wypełnione silikonem są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia pod warunkiem, że nie ulegną uszkodzeniu. Wówczas silikon wydostaje się do tkanek i działa jak ciało obce. Taki implant wymaga operacyjnego usunięcia i wymiany na inny.
Implanty wypełnione solą fizjologiczną nie stanowią problemu nawet w przypadku wyciekania ich zawartości, lecz także wymagają wymiany z powodu zmiany swojej objętości.

Rodzaj, wielkość, jak również kształt (okrągły lub anatomiczny) dobiera się indywidualnie w uzgodnieniu z pacjentką. Także miejsce wszczepienia implantu uzgadnia się z pacjentką po przedstawieniu jej zalet i wad każdej z metod. Wielkość wkładek dobierana jest indywidualnie dla każdej z pacjentek, podobnie jak wysokość, szerokość oraz uwypuklenie protezy, w zależności od życzenia pacjentki, budowy anatomicznej klatki piersiowej i możliwości biologicznych tkanek. Dysponujemy wieloma typami protez, różniącymi się kształtem, posiadamy tzw. protezy anatomiczne o profilu w kształcie kropli wody. Protezy w zależności od budowy pacjentki, wielkości posiadanych piersi mogą być założone poprzez cięcie wykonane w fałdzie podsutkowym, na granicy otoczki brodawki sutkowej lub poprzez cięcie okolicy pachy.

Procedura przeprowadzona jest w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pobyt w klinice do następnego dnia, wtedy zostają usunięte dreny. Po 7 dniach zostają zdjęte szwy. Wymagane jest od pacjentek noszenie przez pewien okres specjalnie dobranego stanika celem unieruchomienia piersi i prawidłowego ulokowania protez.

Wymagania:

- badania: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia krwi, OB., glikemia,
jonogram, EKG, RTG klatki piersiowej,
- do zabiegu 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia)
- ogólny stan zdrowia dobry.

2006 plastmed.pl
Osoby online: 9
Zdrowie ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię stracił...